Rozmawiali o bezpieczeństwie w powiecie

Data: 22-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rozmawiali o bezpieczeństwie w powiecie

Połączone posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się w pilskim Starostwie we wtorkowe przedpołudnie. O stanie bezpieczeństwa i przestrzeganiu prawa na terenie powiatu pilskiego w ubiegłym roku poinformowali obecnych Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Powiatowy Lekarz Weterynarii i Prokurator Rejonowy.

- Przedstawione informacje były bardzo obszerne i trudno je streścić w kilku zdaniach. Teraz każda z nich zostanie zaprezentowana na najbliższej sesji Rady Powiatu w Pile, planowanej na czwartek, 30 marca. Wspólnymi siłami zastanowimy się, co można poprawić, żeby wokół nas było bezpieczniej. Mogę zapewnić, że służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo pracują najlepiej jak potrafią i dają z siebie wszystko. Jednak musimy mieć świadomość, że w wielu przypadkach, na przykład przy zagrożeniach związanych z ulatniającym się tlenkiem węgla w gospodarstwach domowych, bezpieczeństwo zależy od nas samych i od wcześniej podjętych działań profliaktycznych – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Skoro o tlenku węgla mowa, warto wspomnieć, że wciąż trwa „CZADowy konkurs”, organizowany przez Powiat Pilski oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Pod adresem http://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/2310,oglaszamy-czadowy-konkurs można znaleźć wszelkie niezbędne informacje związane z tym przedsięwzięciem.

Dodajmy, że do składu Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pilskiego dołączono we wtorek wicestarostę Stefana Piechockiego.